HYMN ENSHIN

młodzież

Szkolenie młodzieży składa się z treningu ogólnorozwojowego i specjalistycznego. Z miesiąca na miesiąc zajęcia z przekrojowych stają się coraz bardziej ukierunkowane na konkretne cele. W miejsce gier i zabaw bieżnych pojawiają się gry i zabawy z elementami mocowania, które pozytywnie wpływają na siłę i sprawność mięśni. Podczas zajęć z nastolatkami wykorzystuje się także zabawy z elementami walki wyrabiające odruchy niezbędne w prawdziwej walce karate. Młodzież bardziej niż dzieci świadoma jest celowości treningu, dzięki czemu potrafi poświęcić więcej uwagi na doskonalenie konkretnych umiejętności technicznych. Na treningach pojawiają się specjalistyczne trenażery, takie jak tarcze treningowe, worki bokserskie, skakanki, piłki lekarskie i wiele innych. Tego rodzaju sprzęt stwarza więcej możliwości treningowych oraz urozmaica zajęcia zapobiegając rutynie.

Realna Walka

Duży nacisk kładziemy na wpajanie taktyki walki sportowej.  Dążymy do tego aby każdy ćwiczący stworzył własny styl, wykorzystując przy tym system Sabaki w sposób przemyślany i efektywny. Poza umiejętnościami walki sportowej młodzi adepci pozyskują również umiejętności realnej samoobrony co wpływa na podwyższenie poziomu ich bezpieczeństwa. Wszystkie walki toczone są w ochraniaczach, które pozwalają zachować bezpieczną formę

Szkoła Charakteru

Karate oprócz rozwoju fizycznego gwarantuje młodym ludziom zrównoważony rozwój psychiczny. Sprawia, że są oni silniejsi psychicznie dzięki czemu lepiej radzą sobie z problemami napotkanymi na swojej drodze.  Młody człowiek zajmujący swój wolny czas treningami nie marnuje czasu i energii na rzeczy, które mogą mieć negatywny wpływ na jego życie. Karatecy nabierają umiejętności panowania nad sowimi emocjami, potrafią podejmować racjonalne decyzje, często stają się liderami grup ponieważ przez otoczenie postrzegani są jako osoby z pasją i charyzmą.  

 WYBIERZ LOKALIZACJĘ »

 

Pobierz deklarację członkowską »