HYMN ENSHIN

dzieci

Na bazie wieloletnich doświadczeń stworzyliśmy nowoczesny program treningowy dla najmłodszych adeptów karate. Planując zajęcia, główny nacisk kładziemy na uwzględnienie rozwoju psychofizycznego dziecka. Naszą przewodnią zasadą jest dostosowanie treningu do możliwości dzieci a nie odwrotnie. Nie stosowanie się do tej reguły, nie tylko zniechęca dzieci do uprawiania sportu, ale może prowadzić do przedwczesnych kontuzji. Podmiotowe podejście do każdego ćwiczącego pozwala zbudować więź między trenerem a uczniem, która niezbędna jest do odkrycia drzemiące w młodych karatekach możliwości i talenty. Nasz program treningowy dla dzieci ukierunkowany jest na ogólny rozwój, zbudowanie fundamentu sprawności dla kształtowania umiejętności walki wręcz. Po zakończeniu etapu przygotowawczego młodzi karatecy rozpoczynają bardziej specjalistyczne szkolenie z naciskiem na konkretne umiejętności karate.

Gry i Zabawy Ruchowe

Gry i zabawy ruchowe pozwalają nam w sposób atrakcyjny przekazywać najmłodszym umiejętności techniczne oraz dbać  o ich  rozwój motoryczny. Mają one głównie charakter bieżny oraz koordynacyjny, co pozytywnie wpływa na rozwój układu krążenia oraz układu nerwowo- mięśniowego. Ruch w tej formie wpływa również na stymulację układu immunologicznego zwiększając odporność młodego organizmu. Ogromny nacisk kładziemy na rozwój gibkości dlatego stałym elementem treningu są ćwiczenia rozciągające. Elastyczne mięśnie i ścięgna pozwalają  na wykonywanie poprawnych technik karate, ponadto wpływają  bardzo korzystnie na prawidłową postawę dzieci czyniąc ich zdrowszymi w przyszłości. 

Pewność Siebie i Zdrowa Rywalizacja

Przekraczając próg dojo (sali treningowej) dzieci poznają specyficzne zasady, na których opiera się budowanie relacji trener-wychowanek. Najważniejsze z nich to dyscyplina i szacunek, przy czym należy podkreślić, że są one obowiązujące dla obu stron.  Nasi uczniowie często zmieniają się na naszych oczach. Obserwujemy jak spokojne, skryte dzieci rozwijają się stając się liderami grupy. Jest to pozytywne zjawisko nie tylko z punktu widzenia treningu, ale również funkcjonowania w gronie rówieśników. Od samego początku swojej przygody z karate nasi adepci biorą udział w zawodach dostosowanych do ich poziomu umiejętności. System nagradzania, który stworzyliśmy na bazie wieloletnich doświadczeń sprawia, iż żadne dziecko wracając do domu po zawodach nie czuje się przegrane. Drugim niezwykle ważnym elementem treningu są egzaminy na stopnie uczniowskie (kolory pasów). Dzieci są w ten sposób motywowane do treningu oraz do dalszej pracy nad rozwojem swoich umiejętności.

 WYBIERZ LOKALIZACJĘ » 


Pobierz deklarację członkowską »