HYMN ENSHIN

co to jest enshin

Enshin Karate jest praktycznym systemem walki opartym na strategii poruszania się po okręgu, pozwalającym na użycie siły przeciwnika i odwróceniu jej przeciwko niemu. Ta strategia, zwana Sabaki, umożliwia praktyczne obrócenie defensywy w ofensywę.


Znaczenie Enshin 

Nazwa ENSHIN jest złożona z dwóch japońskich słów: en znaczy otwarty lub niedokończony okrąg  i shin czyli serce lub środkowy, wewnętrzny. Kombinacja tych dwóch słów i ich znaczenie uosabia najbardziej popularne aspekty w Enshin Karate.

Wewnętrzny okrąg Enshin Karate reprezentuje silne więzy, które trzymają razem i jednoczą wszystkich ćwiczących. Siła tej organizacji zależy od zdolności i umiejętności każdego z jej członków. Okrąg jest esencją strategii i sposobu poruszania się w Enshin Karate. Nieskończenie wiele możliwości zdobycia punktów w okręgu, niezliczone sposoby poruszania się. Niemniej ważny jest okrężny ruch, który zmusza do zejścia z linii ciosu i przyjęcia pozycji do odparcia ataku. W Enshin Karate Okrąg jest otwarty. Nie jest dokończony, jednakże właśnie taki ma być. Jest to symbol idei, że nasza droga karate nigdy się nie kończy i trwa przez całe życie. Ten nieskończony stan jest źródłem motywacji i przypomina nam to, że perfekcja jest celem, nawet jeśli nie może zostać osiągnięta. Środkowy pierścień w logo reprezentuje cykl, który jest zarówno esencją naszych treningów jak i naszego życia. W treningu zaczynamy od białego pasa, przechodzimy przez ciemniejsze, zanim dostaniemy czarny pas, który nie jest końcem, a początkiem nowej drogi, nowych wyzwań. Również w życiu, każdy sukces może okazać się początkiem drogi do jeszcze większego osiągnięcia.


 

Jeśli wspinasz się na jakąś górę musisz ciężko pracować aby dojść na szczyt, ale jeśli już wejdziesz na samą górę i rozejrzysz się wokół to zobaczysz, że jest jeszcze wiele szczytów do zdobycia. 
Kancho Joko Ninomiya
Żródło: www.enshin.com , My Journey in Karate, The Sabaki Way J.Ninomiya